Як правильно вибрати дитячий візок

Готуючись до народження дитини, батьки намагаються купити все необхідне, починаючи з речей, іграшок, засобів гігієни, ліжечка та багато іншого. Коляску також можна віднести до предметів першої необхідності, адже вона дає можливість для прогулянок, походів у магазин або вирішення якихось інших завдань. Саме тому до вибору візка потрібно підійти дуже відповідально. Недосвідчені батьки, при виборі коляски, орієнтуються на ціну, зовнішній вигляд або конструкцію і, в результаті, роблять помилки. Ми постараємося розповісти, як вибрати візок, який не принесе розчарування.

Коляски-люльки

Люлька - це коляска, призначена для малюків від народження та до 6-8 місяців. Зазвичай від люльки відмовляються після того, як малюк навчиться впевнено сидіти. Так як новонароджена дитина більшу частину часу спить, то конструкцією коляски-люльки передбачено комфортне лежаче ложе, колісне шасі, що пом'якшує тряску, і накидка або капюшон, що забезпечують захист від несприятливих погодних умов.

На що звернути увагу при виборі коляски-люльки

Габарити. Розмір люльки може мати значення, якщо ви живете в багатоквартирному будинку, адже якщо візок занадто громіздкий, то він може просто не поміститися в ліфт або багажник вашої машини.

Вага. Середня вага коляски коливається в межах 13-16 кілограмів, якщо до цього додати вагу дитини, то ви можете зіткнутися з труднощами, якщо у вашому будинку немає ліфта. Погодьтеся, що тягти таку вагу сходами не дуже комфортно.

Колеса. Найкраще вибирати коляску з великими колесами, які чудово впораються з нерівностями на дорозі. Важливу роль відіграє маневреність, яку забезпечує поворотний механізм коліс. Ось тільки впоратися з сильними кучугурами або брудом буде трохи складно. Тому краще віддати перевагу колесам, оснащеним кнопкою блокування, завдяки якій вибирається необхідна опція в залежності від дорожніх умов. Ще один параметр коліс, на який потрібно звернути увагу, це – матеріал з якого вони виготовлені. Пластикові колеса міцніші і надійніші, але гірші в управлінні і коляска йде на них дуже жорстко. Надувні дають плавний хід і хорошу прохідність, але легко проколюються, і вимагають підкачування. Найоптимальніший варіант це гелієві чи гумові колеса. Вони міцні (їх не можна проколоти), пружні з гарною амортизацією.

Захист. Обов'язково зверніть увагу на накидку або капюшон. Вони потрібні для захисту від несприятливих погодних умов. Захист повинен бути досить глибоким, щоб укрити малюка від спекотного сонячного проміння, вітру або опадів.

Матеріал. Ідеальним варіантом буде коляска, верх якої виготовлений з водовідштовхувального матеріалу, здатного врятувати малюка від промокання, якщо ви потрапили під сильний дощ.

Колір. Для літнього періоду краще вибирати коляску світлих тонів, вони менше нагріваються на сонці. Або вибрати модель, що має світловідбивне покриття.

Налаштування для дитини. До таких опцій належать вентиляційні вікна та можливість регулювання спинки. Для новонародженої дитини вентиляційне віконце використовується за призначенням. Коли він трохи підросте десь у віці 2 місяців, віконце можна використовувати для підвищення огляду. Якщо малюку набридло лежати в одному положенні, і він виявляє занепокоєння, його можна перевернути на животик, дозволивши дивитися у віконце. А ось можливість регулювання спинки коляски буде корисною не тільки малюкові, а й мамі, адже це дає додаткову можливість стежити за дитиною.

Налаштування для комфорту батьків. Ідеальним варіантом буде коляска з регульованою ручкою, що дозволяє змінювати висоту відповідно до свого зростання. Ця опція стане в нагоді в тому випадку, коли тато вирішить замінити маму і погуляти з малюком самостійно.

Прогулянкові коляски

Коли дитина підросте і навчиться впевнено сидіти, від люльки доведеться відмовитися і подбає про покупку коляски. Цей візок повинен прослужити досить довго, тому до його вибору потрібно підійти відповідально, щоб не довелося розщедритися на новий.

Прогулянкова модель призначена для дітей віком від 6-8 місяців. Завдяки невеликій вазі таким візком легко керувати. Для більшого комфорту конструкцією передбачено можливість регулювання спинки сидіння. Якщо малюк втомиться сидіти або захоче подрімати, спинку можна перевести в лежаче або підлозі лежаче положення.

До недоліків можна віднести:

1. Жорсткий перебіг через відсутність амортизації;

2. Не всі моделі оснащені просторим спальним місцем;

3. Низький рівень захисту від несприятливих погодних умов.


На що звернути увагу при виборі прогулянкової коляски

1. Принцип складання - це може бути або "тростина" або "книжка";

2. Вид коліс та матеріал виготовлення.

3. Наявність поворотного механізму та кнопки фіксації.

4. Наявність додаткових аксесуарів (москітної сітки, дощовика, чохла для ніжок). Найчастіше вони йдуть у комплекті з коляскою, але іноді їх доводиться купувати окремо.

Коляски-тростини

Коляска-тростина - це найпростіший варіант прогулянкової коляски. Конструкція складається із металевої рами обтягнутої тканиною. Легка, зручна та компактна коляска зручна для прогулянок, поїздок у будь-якому громадському транспорті чи власному автомобілі. Найчастіше такий візок зручно використовувати, коли дитина почала ходити, але в нього не вистачає сил на довгу самостійну прогулянку. Крім того, "тростина" користується популярністю через свою легку вагу (2-7 кг) і малогабаритність (зручно зберігати і переносити), простоту у використанні. Однак є й суттєві недоліки. Якщо малюк втомиться і захоче полежати, то це у нього не вийде через відсутність регулювання спинки. Крім того, візок йде дуже жорстко (амортизація не передбачена) і дитина відчуває всі нерівності дороги.


На що звернути увагу при виборі коляски-тростини

На матеріал виготовлення коліс. Як правило, колеса для такого типу колясок виготовляються з жорсткого пластику.

Ручки, вони повинні бути зручними як для керування, так і для перенесення. На тканину, якою обтягнутий каркас.

Повнофункціональні коляски

Завдяки безлічі корисних функцій такий візок стане справжнім помічником під час довготривалих прогулянок. Конструкцією передбачено все для комфорту дитини.

Починаючи:

• З просторого місця;

• Широкій жорсткій спинці;

• Підставки для ніжок;

• Можливості зміни висоти сидіння та положення дитини;

• Перекидна ручка;

• Ременями безпеки;

• Захисними бортами;

• Конструкціями для захисту від несприятливих погодних умов;

• Можливістю скласти у вигляді "книжки" або "тростини";

• Відмінною амортизацією.

До недоліків можна віднести велику вагу та габарити, але комфорт дитини та мами того вартий.

На що звернути увагу при виборі повнофункціонального візка

Габарити. Досить великі габарити можуть створити труднощі при спробі спустити або підняти візок на ліфті.

Вага. Велика вага створить не дозволить впоратися поодинці, так що для того, щоб вирушити з дитиною на прогулянку, обов'язково знадобиться допомога когось із близьких людей, а такої можливості може не бути.

Однак багатьох батьків такі складнощі не лякають і комфорт пересилує незручності, яких, утім, небагато.

Коляски для двійні та погодок


Батькам, у яких є двійнята або діти погодки, набагато зручніше придбати спеціальні моделі, призначені для кількох пасажирів, а не купувати відразу два візки. Такі конструкції припускають спеціальну раму, до якої кріпляться відразу дві люльки, або два прогулянкові блоки. Можна знайти моделі, в яких можна поєднати установку люльки та прогулянкового блоку. Така модель підходить для дітей з невеликою різницею у віці. У люльку можна вкласти новонародженого, а в прогулянковий блок старшого малюка, який недостатньо впевнено стоїть на ногах.

На що звернути увагу, вибираючи коляску для двійнят (погодок)

1. Конфігурацію коляски. Трапляються коляски з одним або двома рівнями. Вибирайте той, який вам зручніший.

2. Габарити. Природно, такі коляски досить широкі, тому варто зрозуміти чи зможе коляска поміститися в ліфт. Погодьтеся, що підняти або спустити такий візок сходами без сторонньої допомоги не вийде.

3. Колеса та наявність системи амортизації.

4. Додаткові опції. Такі як наявність глибокого козирка або накидки, які врятують від негоди чи жаркого сонця, сумки, кошики для покупок та інших необхідних дрібниць.

Універсальні коляски 2 в 1 або 3 в 1

Модель поєднує в собі люльку, прогулянку та автомобільне крісло. Відрізняється від трансформера спеціальними шасі, на який необхідно встановити деталі, що дозволяють перетворити візок під потрібний вигляд. При цьому сама конструкція залишається незмінною. Завдяки регульованій спинці блоку прогулянки така модель підійде для новонароджених діток. Приваблює і те, що деякі виробники подбали про додаткові аксесуари - дощовик, москітну сітку, сумку для покупок. Крім того випускаються моделі із системою заколисування, що є безперечною гідністю такого візка.

На що звернути увагу при купівлі коляски 2 в 1 або 3 в 1

1. Колеса. Як правило, у моделей великі задні та невеликі фартухи колеса, що дозволяє легко маневрувати.

2. Систему амортизації. Яка забезпечує плавний м'який хід.

3. Трансформацію. Перетворення з одного виду на інший відбувається без зусиль.

4. Вага. Незважаючи на досить значні габарити вага коляски досить невелика і її цілком можна спустити або підняти сходами без сторонньої допомоги, що актуально, якщо у вашому будинку немає ліфта.

Незважаючи на те, що у всіх видів колясок існують відмінності, головним є простота та комфорт у використанні. Однак, є ще кілька аспектів, на які слід звернути увагу, незалежно від виду коляски.

Зручність у обслуговуванні. Маленькі дітки не в змозі контролювати свої природні рефлекси або усвідомлювати свої дії. Тому новонароджене маля може зригнути або забруднити оббивку випорожненнями, а діти старшого віку можуть залишити бруд від взуття або брудних ручок, пролити напій або впустити шматочок їжі. Як результат, оббивка втратить свій вигляд, та й возити малюка у брудному візку не дуже приємно. Вибираючи візок, обов'язково проконсультуйтеся у продавця щодо правил догляду за оббивкою. Дізнайтеся, чи можна її зняти для прання або достатньо протерти якимись миючими засобами.